Демина Иванчева
Биография
Демина Иванчева е родена в София. Завършва португалска филология и приложна лингвистика към СУ „Св. Климент Охридски‘‘ и продължава обучението си в програмата по Общо и сравнително езикознание (Индоевропейско езикознание). През 2019 г. започва да преподава португалски език на деца към Португалския културен и езиков център „Камойш‘‘ в София – изживяване, донесло ценен опит и хубави емоции. Понастоящем води и курсове по португалски език за възрастни.
Александра Тиммерман
Биография
Александра Тиммерман завършва бакалавърска степен по Португалска филология през 2010 г. и магистърска степен по Ибероамериканистика през 2017 г., и двете в Софийския университет „Св. Климент Охридски“. През 2015 г. се присъединява към преподавателския състав на бакалавърската програма по Португалска филология и по-късно се посвещава на преподаването на португалския език в различни контексти. В момента е преподавател по португалски език в 164 ГПИЕ „Мигел де Сервантес“ в София.
Национален етнографски музей – БАН
Зала № 19, втори етаж
пл. „Княз Александър I“ 1
Националният етнографски музей събира, изследва, презентира предмети и истории от бита и културата в миналото и настоящето. Музеят се стреми да съхранява паметта за живота на хората, населявали българските земи; да представя непознати области от живота в миналото и настоящето; да документира и представя историите на отделни предмети от колекциите; да провокира дебат чрез експозициите и да осигурява преживяване и възможност за образование на своите посетители. Така той има амбицията да бъде музей на хората и за хората, музей за връзките между природата и цивилизацията, между българската и другите култури. Музеят е част от Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН – национален център за етноложки, фолклористични, културно-антроположки и музеоложки изследвания. В Нощта на литературата можете да разгледате изложбите: „Истина или лъжа? История на подправянията и фалшификациите“, „130 години Народен музей“ и „Пътят до трапезата“.